Brazilija-Ispanija (Pasaulio Krepšinio Čempionatas, 09.01 @ 23:00)

Pasaulio Krepšinio Čempionate kol kas ne tiek ir daug įdomesnių susitikimų. Grupių etape dalyvauja ir Afrikos bei Azijos čempionatų nugalėtojai,  kurių lygis pasauliniu mastu žemesnis. Tačiau kadangi grupėse visos komandos turės sužaisti tarpusavyje, matysime ir tokių mačų, kaip šis, kurio prognozę šiandien siūlome: Brazilija-Ispanija.

Tiek Brazilijai, tiek Ispanijai turnyro pradžia kol kas puiki – abi komandos turi po 2 pergales. Ispanai sutriuškino Iraną 90:60, ir lygiai taip pat pervažiavo Egiptą (91:54). Brazilijai pirmoji kova buvo sunkesnė, tačiau Prancūzija buvo įveikta (65:63), o antroji panaši kaip abejos ispanų – Iranas nugalėtas 79:50.

Šiandien vėlai vakare Lietuvos laiku, kažkuri iš šių rinktinių patirs pirmajį pralaimėjimą. 

Brazilija nėra lengvai įveikiama komanda. Tuo teko įsitikinti ir Lietuvos rinktinei. Stebėtis nereiktų, juk jų sudėtyje net 4 NBA žaidėjai: Tiago Splitter (San Antonio Spurs), Leandrinho Barbosa (Phoenix Suns), Anderson Varejao (Cleveland Cavaliers) ir Nene Hilario (Washington Wizards). Ispanija turi tik dviem daugiau.

Be to, Brazilija, kuri pasauliniame FIBA reitinge šiuo metu yra dešimta, jau žaidė vienas nelengvas rungtynes ir įveikė aštuntąją komandą tame pačiame reitinge – Prancūziją (kurios sudėtyje taip pat 4 NBA žaidėjai).

Taigi tikrai nereiktų tikėtis, kad šiandienos rungtynės ispanams bus lengvas pasivaikščiojimas. Kol kas viskas, ką parodė Ispanija, yra tai, kad ji gali nugalėti savo grupės autsaiderius.  Tik šiandien pamatysime tikrąjį Ispanijos rinktinės veidą: pajėgumą, ištvermę, psichologinę atmosferą.

Patikrinus istoriją, randame, kad šių šalių tarpusavio rungtynių rezultatas yra 9:4 ispanų naudai. Tai nestebina, nes tradiciškai Brazilija niekada nebuvo itin stipri krepšinio šalis – ten karaliauja futbolas. Tačiau šįmet brazilai subūrė kaip reta pajėgią rinktinę, ir savo krepšinio įvaizdį siekia pakeisti.

Apsvarstę visus už ir prieš, mes matome tik 2 vertingus statymus šiandien – tai Brazilija su pliusiniu handikapu, arba totalai. Pirmojo rizika šiek tiek didesnė – lažybų bendrovių siūlomas taškų skirtumas handikapui šiuo metu yra apie 10, tačiau jei ispanai užsives nuo pat rungtynių pradžios, arba įsišėls pabaigoje, jie tikrai gali laimėti ir kur kas didesniu skirtumu. Už pliusinį handikapą būtų verta statyti tada, jei tikite Brazilijos pergale – mes nesame ja tokie tikri.

Todėl panagrinėjome totalus. Ir čia matome gana ryškias tendencijas, pasakinėjančias, kokį statymą rinktis.

Ispanija renka taškus kaip gerai sutepta mašina: tiek prieš Iraną, tiek prieš Egipą jie įmetė 90+. Žinoma, šiandien bus sunkiau, tačiau turėdami omenyje, kad jų dar laukia Serbija ir Prancūzija, ispanai mes visas pajėgas, kad šiandien laimėtų. Žinant jų mėgstamą stilių, tai turėtų būti kieta gynyba ir greitos, tikslios atakos. O kad tiksliai atakuoti jie moka, rodo jų statistika (dvitaškių pataikymas 49,6%, tritaškių – 31,8%). Be to, Ispanija ryškiai leido pailsėti savo pagrindiniams žaidėjams per pirmas dvejas rungtynes. 

Brazilija, kuri jau beveik patekusi į kitą etapą (jei laimės šiandien, tai reikės tik dar vienos pergalės, o Egiptas tam puikiai tiks), neturės kitos išeities, kaip žaisti greičiausiu tempu, nes tai vienintelis būdas „paimti” kietą ispanų gynybą. Jų pataikymas irgi neblogas (dvitaškiai: 45,8%, tritaškiai: 32,3%), jie mėgsta mesti tritaškius.

Taigi pagal viską turėtume matyti daug labai greito žaidimo, nemažai tritaškių, o tokiu atveju 150+ taškų bus surinkta labai greitai. Vien iš ispanų mes tikimės 80+ taškų. Todėl šiandienos rekomendacija – Over.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Over 145 6/10 2.00 Bet365 63:82 0

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *