Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors: NBA finalo serijos prognozė

Atrodo, kad šių metų NBA finalo serija bus tikrai ypatinga. Spėliojimai, prognozės, už ir prieš pradėjo sklisti vos tik paaiškėjo komandos-finalo dalyvės. Lengvai nuspėjamo rezultato čia būti negali, todėl palaikančių skirtingas komandas yra beveik po lygiai. Lažybų bendrovės kol kas didesnius šansus suteikia Auksinės valstijos kariams. Mes, savo ruožtu, pateikiame savo prognozę ir pagrindinius argumentus, kodėl manome būtent taip.

Šios prognozės paruošimas užtruko, kadangi abi komandos turi realią galimybę laimėti. Ir abiejų trūkumus atsveria turimi privalumai. Analizavome, dėliojome, strategavome ir vienaip, ir kitaip. Iš tikrųjų, remtis reguliaraus sezono, atkrentamųjų ar pusfinalių rungtynių statistika čia nelabai yra logikos – finalas yra visai kas kita, ir pasirodymas jame bei jo baigtis mažai priklauso nuo statistinių rodiklių. Todėl daugiausia dėmesio skyrėme komandų bendrai ir atskirų žaidėjų formai, būsenai, stiprybėms ir silpnybėms.

Surašę ir pribraukę galybę sąrašų bei aptarę n galimų finalo serijos scenarijų, priėjome štai tokią išvadą:

Reikia rinktis arba geriausią komandą, arba geriausią žaidėją

Taip, mūsų manymu, GSW yra geresnė ir stipresnė komanda nei Cavaliers. Bet… LeBron James. Tuo viskas pasakyta.

Ir kad ir kokį argumentą rasdavome už GSW, kiekvienas jų subyrėdavo į ta patį Cavaliers pranašumą. LeBron James. Tiesiog nekyla ranka statyti prieš jį. 

Šis žaidėjas jau yra gyva legenda. Ir tokioje situacijoje, kaip dabar, jis buvo jau ne kartą. Kai tuo tarpu nei vienas GSW žaidėjas nei karto nežaidė NBA finale. LeBron žino, kaip viskas vyks, tas užtikrintumas matosi net jo žvilgsnyje, ir jis tikrai nori įtvirtinti savo legendos statusą Klyvlende, iškovodamas miestui tai, ko jis neturėjo jau kelis dešimtmečius – profesionalios sporto lygos laimėtojo titulą.

LeBron buvo atkrentamųjų dievas, tačiau ir viso sezono metu jis dirbo dar vieną, galbūt svarbesnį darbą nei aikštelėje – jo dėka Cavaliers neregėtais mąstais patobulėjo, įgavo pasitikėjimo bei tikėjimo savimi, motyvacijos  ir šiandien, likus porai dienų iki finalo serijos pradžios, James nebėra vienas karys lauke. Tik pažiūrėkite, kaip žaidžia Knicks atstumtieji J.R. Smith ir Iman Shumpert, ir suprasite, ką turime omenyje. 

LeBron James yra neabejotinai geriausiais žaidėjas iš abiejų finalo komandų, ir mūsų manymu, jis bus tas koziris, kuris nulems Cleveland Cavaliers čempionų vardą. 

Kad ši prognozė neatrodytų kaip LeBron pašlovinimas, paminėsime ir kitus svarbiausius Cavaliers pliusus, lyginant su GSW. Pirma, jie turi aiškų ūgio pranašumą. Warriors neapsigins ne tik prieš James, jie nesustabdys nei Timofey Mozgov ar Tristan Thompson – nes tiesiog neturi pakankamai jiems ūgiu prilygstančių žaidėjų. Draymond Green nepažais vienas prieš visus Cavaliers milžinus, o Andrew Bogut’u mes netikime dėl jo akivaizdžiai nesėkmingų kovų su Dwight Howard. 

Antra, Cavaliers neabejotinai dominuos ir finalo atšokusių kamuolių statistikoje – o pastaruosius kelis metus būtent šio rodiklio lyderiai tapdavo NBA čempionais. 

Ir ne, mes tikrai nepamiršome nei Klay Thompson nei šimto traumų rinkinio Stephen Curry – šie vyrukai puikūs ir jie parodys geriausia, ką gali. Apsiginti prieš juos kavalieriams bus sunku. Bet galima. O apsiginti prieš LeBron… praktiškai neįmanoma. Vėl laimi tas pats jau minėtas kontraargumentas.

Taigi – geriausia komanda, ar geriausias žaidėjas? Ką renkatės Jūs?

Kol kas sunku pasakyti, kuris pasirinkimas teisingas. Tačiau mes, viską apsvarstę, renkamės komandą, kurios lyderis yra ko gero geriausias pasaulio krepšinio žaidėjas.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
NBA 2014/2015 Winner: Cleveland Cavaliers 6/10 3.14 MatchBook  Warriors -6
NBA 2014/2015 MVP: LeBron James 6/10 3.00 Bet365  Iguodala -6 

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *