Eurobasket 2013 prognozės: Juodkalnija – Bosnija ir Hercogovina (09.06 @ 15:30)

Mes matyt turime karmą išsirinkti būtent tas rungtynes, kurių baigtis nustebina. Pakelkit ranką, kas vakar tikėjosi ispanų pralaimėjimo? Jei tokių yra, papasakokit komentaruose, dėl kokių priežasčių taip galvojot…

Eurobasket’ui įsibėgėjant, prognozuoti lengviau netampa. Kol kas komandos žaidžia gana nepastoviai, nors bendras tendencijas įžvelgti įmanoma. Šiandien jau trečioji čempionato diena, ir komandos žais jau trečią dieną iš eilės. Todėl pirmiausia turime turėti omenyje, kad įtaką rezultatams ir trenerių pasirinktai sudėčiai aikštelėje darys nuovargis. Žinoma, tai negali būti pasiteisinimas prastesniems rezultatams, tačiau turime nepamiršti to prognozuodami.

Pirmają šiandienos prognozę, kuri mūsų nuomone turi nemažai šansų išsipildyti, radome Juodkalnijos – Bosnijos ir Hercogovinos rungtynėse.

Netikėtas Juodkalnijos pralaimėjimas latviams (73-72) sumažino jų šansus patektį į kitą etapą, todėl jie žino, kad šiandien laimėti būtina, jei nori išlaikyti minėtus šansus realiais. Juodkalnija prieš latvius visas rungtynes žaidė gana sunkiai, tačiau 4 kėlinuko viduryje buvo atsiplėšę gana nemažu skirtumu (67-59). Tačiau vėliau juodkalniečiams nesigavo gerai sužaisti puolime, ir Latvija sužaidė 9-0 bei persvėrė rezultatą likus mažiau nei minutei rungtynių laiko. Per tą laiką Rice spėjo pelnyti 4 taškus, tačiau to neužteko, nes Janicenoks išvedė latvius į priekį 73-72 likus 6 sekundėms. Rice dar bandė pataikyti, tačiau jam nepavyko ir Latvija laimėjo.

Jei Juodkalnija nori laimėti šiandien, jiems teks gerokai pasitempti. Net ir geriausi jų žaidėjai prieš latvius atrodė prastai, pavyzdžiui Vladimir Dasic, kurio treneris net neleido į aikštę antroje rungtynių pusėje. Nikola Vucevic ir Bojan Dubljevic taip pat nepademonstravo geriausio savo žaidimo – kartu jie surinko tik 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Geriausiai pasirodė Rice, pelnęs 24 taškus, 5 rezultatyvius perdavimus. Nuo jo nedaug atsiliko Blagota Sekulic: 13 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai. Tačiau to nebuvo gana.

Šiandien juodkalniečiai kils į lemiamą kovą, nes sekantis čempionato etapas jiems dar pasiekiamas. Galbūt jie neįvertino latvių, o gal tai pirmojo jų Europos Čempionato jaudulys, tačiau sugebėjimų ši rinktinė turi, telieka juos parodyti.

Bosnija ir Hercogovina patekti į sekantį etapą šansų praktiškai neturi. Pastarąsias savo rungtynes jie pralaimėjo serbams (77-67). Jų galimybės toliau kautis Eurobasket’e jau tik teorinės, ir komanda puikiai tą supranta – todėl šiandien bosnių pasitikėjimas savimi ir motyvacija kovoti tikrai nebus aukščiausio lygio. Žinoma, jiems jau nebėra ką prarasti, ir kartais komandoms tokia atmosfera padeda atsipalaiduoti, pamiršti stresą ir spaudimą bei sužaisti geriau. Visgi iš bosnių gero žaidimo mes nesitikime. Netgi rinktinės top žaidėjas Mirza Teletovic neblizga – jo pataikymo procentai itin žemi. Nemanja Gordic, kuris turėtų būti pagrindinis atakų organizatorius, per pirmas dvejas rungtynes vidutiniškai pelnė 2 taškus ir 0 rezultatyvių perdavimų. Vienintelis žaidėjas, kuris pateisina viltis bosnių rinktinėje yra Nihad Djedovic: jis vidutiniškai pelno 18 taškų per rungtynes, atkovoja vidutiniškai 6 kamuolius ir perduoda 3.

Norėdami šiandien pademonstruoti bent kokį pasipriešinimą, bosniai turi susiimti tiek gynyboje, tiek puolime, bei pagerinti tritaškių pataikymą, kuris šiuo metu tėra 23,5%.

Taigi turime dvi komandas, kurių viena per plauką pralaimėjo praėjusias rungtynes, žaidžia gana neblogai ir jiems pergalė reikalinga žūtbūtinai. O kita jau nebepateko į sekantį etapą, ir turi didelių skylių savo žaidime. Todėl statymui mes renkamės Juodkalnijos pergalę su handikapu. Turint omenyje, kad abi komandos mėgsta greitą krepšinį ir ne itin koncentruojasi į gynybą, neblogas statymas šiandien galėtų būti ir Over.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Juodkalnija -5 8/10 1.83 Bet365  70:76  -8

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *