Pasaulio Futbolo Čempionatas: Brazilija – Olandija (12.07 @ 23:00)

Liko dvejos rungtynės Pasaulio futbolo čempionate, ir mūsų akimis, abejos vienodai įdomios bei nenuspėjamos. Šiandien stebėsime kovą dėl trečiosios vietos – ar brazilai susiims bent šiam mačui ir pademonstruos, kad jie nėra vieno žaidėjo-žvaigždės rinktinė, ar braziliško futbolo legenda mirė galutinai ir olandai juos sutriuškins vokiečių pavyzdžiu?

Rungtynės dėl trečiosios vietos – niekas niekada nenori jų žaisti. Tai labai sudėtingas psichologiškai momentas – žaidėjai suvokia, kad buvo per plauką nuo finalo, ir jaučia nusivylimą. Trečia vieta yra tik paguodos prizas, tai dovana nevykėliui. Tačiau kartu tai šansas gauti bent kokį prizą. Todėl reikia sugebėti įveikti nusivylimą ir pakilti į kovą, vėl jausti ryžtą ir motyvaciją. Pereiti tokią emocijų skalę net ir profesionaliam sportininkui per trumpą laiką yra gana sunku.

O Brazilijos rinktinei dar sudėtingiau. Jie jau turėjo psichologinių problemų dar iki mačo su Vokietija, mes jas aprašėme savo apžvalgose, tačiau pastarasis vokiečių pažeminimas juos nubloškė į didžiausią emocinę duobę. Sporto psichologai teigia, kad po tokių išgyvenimų, pirmas žaidėjo noras dažniausiai yra ne žaisti toliau, tačiau negrįžti į aikštelę ir net nematyti žaidimo tiek ilgai, kiek tik leidžia jo rungtynių tvarkaraštis.

Olandai žaidė puikiai ir neprarado garbės pralaimėję pusfinalio rungtynes, tačiau jie prarado jiems daug skaudesnį dalyką – vietą pasaulio čempionato finale. Trečia vieta, jei šiandien laimės, jiems bus maža paguoda ir tikrai ilgą laiką jų galvose lankysis mintys „o kaip galėjo būti, jei…“

Turint tokias rungtynes prieš akis, ir bandant prognozuoti laimėtoją, pirmiausia iškyla sprendimas no-bet. Nes labiausiai tikėtina, kad kažkuri iš komandų perims iniciatyvą nuo pat pradžios ir dominuos visų rungtynių metu bei užtikrintai laimės tą trečiąją vietą. Tačiau neįmanoma žinoti, kuri komanda tai bus, ir net labiausiai patyrę futbolo ar lažybų žinovai gali suklysti. Nes tai tikrų tikriausias coin-flip’as.

Palyginkime – tikrai gali būti, kad brazilai norės atgauti prarastą garbę bei pasitikėjimą savimi ir surengs aikštėje tikrą brazilišką paradą, tačiau lygiai taip pat tikėtina, kad visos jų jėgos jau galutinai išsunktos po susitikimo su vokiečiais ir olandai, pasiryžę parsivežti bent kokį trofėjų, vėl suspardys į jų vartus tiek įvarčių, kiek tik patys norės. Kaip ir sakėme – coin-flip’as.

Pabandėme rasti nors nežymų pranašumą kuriai nors pusei, nagrinėdami istorinius duomenis. Suskaičiavome, kad daugiausiai kartų treti pasaulio čempionate liko vokiečiai. Šis faktas mūsų nestebina, nes Vokietijos rinktinės, kad ir kaip tai būtų stereotipiška šios tautos atžvilgiu, visuomet pasižymėjo šaltomis emocijomis, profesionalumu, drausme ir darbštumu bet kokioje situacijoje. Jie visuomet siekia laimėti, nepaisant ar prizas yra pirma, trečia ar net prieš-paskutinė vieta.

Ar nors viena iš šiandienos varžovių yra panaši į tokią komandą? Na tikrai ne brazilai, taigi lieka olandai. Tačiau pagal lažybų bendrovių koeficientus favoritai yra brazilai. Šį reiškinį galima bandyti paaiškinti tuo, kad už juos gausiai statoma iš gailesčio, nors sunku patikėti, kad tiek daug žmonių pasaulyje lažinasi vedini emocijų.

Štai po tokių svarstymų, mes supratome, kad nugalėtojo prognozuoti šiandien neverta. Na, jei jau kas nors lieptų rinktis, mes bestume pirštu į Olandiją (šiuo metu daugiausiai siūlo Betfair – 3.50). Nors brazilai ir turėjo vieną papildomą dieną pasiruošimui, tačiau jie žais be savo geriausio žaidėjo ir mes būtume tikrai nustebę, jei jie sugebėtų atsigauti, susivienyti ir parodyti nors kiek kokybišką žaidimą.  Tačiau manome, kad šiandien nugalėtojo statymas per daug rizikingas, kad galėtume jį siūlyti savo lankytojams.

Todėl panagrinėjome įvarčių statistiką pasaulio čempionato kovose dėl trečios vietos. O ji labai iškalbinga – beveik visuomet būtume laimėję su Both teams to score: Yes. Pastarosios rungtynės dėl trečios vietos, kuomet viena iš komandų nesugebėjo pelnyti nei vieno įvarčio, buvo gana seniai: 1994-aisiais, kai Švedija sutrypė Bulgariją 4:0. Jei ieškotume dar vienų, kuriose viena iš komandų nesugebėjo įmušti, reiktų keltis net į 1974-uosius, kai Lenkija sutrypė ne ką kitą, o Braziliją. Šias rungtynes paminėjome ir dėl to, kad tai paskutinis iki šiol mačas dėl trečios vietos pasaulio čempionate, kai buvo įmušta Under 2.5 įvarčių.

O tipinės rungtynės dėl trečios vietos yra panašiausios į Vokietijos-Urugvajaus dvikovą prieš keturis metus, pasibaigusią 3:2.

Taigi pasiknaisiojus po pasaulio futbolo istoriją, visai neblogais statymas atrodo Both teams to score: Yes ir jei tik jums tinka ne itin didelis koeficientas (daugiausiai duoda BetVictor: 1.65), tuomet pirmyn – tikrai daug šansų, kad laimėsite.

Už Over 2.5 koeficientas dar geresnis, o jei jau drąsiai pasikliauti statistika, galima imti ir aukštesnius koeficientus su didesniu totalu. Tik turėkite omenyje, kad kaip visada, rizika didėja kartu su koeficientais. Na, ir žinoma – statistika gali ir pavesti – tiek jau matėme siurprizų šiame čempionate, kad nenustebintų dar vienas netikėtas rezultatas.

Ieškantiems įdomesnių statymų, siūlytume užmesti akį į vien Olandijos įvarčių market’us. Itin silpna Brazilijos gynyba pasinaudojo ne tik vokiečiai – ši čempionato šeimininkų spraga buvo akivaizdžiai matoma ir ankstesnėse jų rungtynėse. Pridėjus tradicinį braziliškojo futbolo stilių – laimėti įmušant daugiau įvarčių nei varžovas, o gynybai skiriant ženkliai mažiau dėmesio  – labai realu, kad olandai turės daugybę progų. O tokie žaidėjai, kaip Robben, van Persie, ir net kol kas tylintis, bet tikrai norintis įmušti tikriausiai paskutiniame savo pasaulio čempionate Huntelaar moka progas įvarčiams išnaudoti tiesiog puikiai. Rekomenduojame (rizikos didėjimo tvarka): Holland score in 2nd half: Yes (1.83 Bet365), Holland score in 1st half: Yes (2.20 Bet365), Holland score 2+ goals (2.50 Betfair), Holland score in both halves (4.20 Unibet),  Holland score 3+ goals (6.50 Betfair).

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Over 3 4/10 2.29 Pinnacle 0:3 0
Holland score 3+ 1/10 6.50 Betfair +5,50

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *