Pasaulio Futbolo Čempionatas: Brazilija – Vokietija (08.07 @ 23:00)

Ši pusfinalio rungtynių prognozė tikriausiai sudėtingiausia per visą čempionatą – komandų pajėgumas popieriuje atrodo apylygis, taip pat galvoja ir lažybų bendrovės. Mūsų rekomendacija rimtai užsiimantiems lažybomis būtų no-bet. Ieškantys azarto, žinoma, statys už savo favoritus. Na o mes visgi pabandėme pažiūrėti, į kurią pusę, nors ir nežymiai, nusviro komandų palyginimo svarstyklės…

Turnyro šeimininkai brazilai buvo laikomi realiausiais kandidatais į viso čempionato laimėtojus dar prieš jam prasidedant. Tačiau čempionato metu jų pasirodymai šiek tiek nuvylė – daugelis tiek paprastų futbolo gerbėjų, tiek profesionalių ekspertų tikėjosi iš brazilų lengvesnių pergalių, solidesnių pasirodymų aikštėje, didesnio pasitikėjimo savimi. Kad šiandien žais pusfinalyje, Brazilija gali lygiai tiek pat dėkoti sėkmei, kiek savo futbolo rinktinės žaidėjams. 

Neymar, žinoma, buvo išimtis – jis tikrai pateisino į jį dėtas viltis, ir įrodė esąs aukščiausio lygio žaidėjas. Tačiau jo komandos draugai šiandien turės rimtai pasitempti, ir parodyti geriausią savo žaidimą – nes be traumuoto Neymar jie tik tai padarę gali laimėti.

Toliau kalbant apie konkrečius brazilų žaidėjus, Hulk ir Fred pasirodymai buvo nykūs. Oscar šiek tiek atsigavo ketvirtfinalyje, bet iki tol irgi buvo nematomas aikštėje.

Žinoma, nesakome, kad jie dabar jau blogi žaidėjai, ar kad visa ši Brazilijos rinktinė yra silpna – tiesiog yra komandos viduje kažkokių neišspręstų problemų ar trūkumų, dėl kurių nematome tokio gero žaidimo, kaip šie žaidėjai galėtų parodyti. Ar tai psichologiniai dalykai, ar pasiruošimo/susižaidimo trūkumas, ar dar kažkas – neatspėsime, o gal ir nesužinosime. Faktas tas, kad ši Brazilijos komanda galėtų žaisti daug geriau, pagal joje esančių žaidėjų patirtį, talentą ir įgūdžius. Ir nors ji tikriausiai neprilygtų toms legendinėms brazilų rinktinėms su Pele, Zico ar Jairzinho, tačiau pašalinus tuos trukdžius galėtų būti tokia, kokią visi tikėjomės išvysti dar iki čempionato – triuškinanti, besididžiuojanti, galinga, pasitikinti savimi ir mušanti įvarčius lengvai bei sklandžiai.

Be jau paminėto Neymar, iš brazilų dar išskirti galėtume David Luiz, kuris tikrai atidavė visas jėgas ir žaidė įkvepiančiai. Padedant Marcelo ir Dani Alves, jie tryse sukūrė daugiau progų įvarčiams nei jų atakuojantys kolegos. Bet mūsų akimis, čia ir yra didžiausia brazilų silpnybė aikštėje. Be jokios abejonės, Brazilijos gynyba yra itin pažeidžiama, ir dėl to, kad priešininkai jiems neįkalė daugiau įvarčių nei matome dabar statistikoje, reikia dėkoti tik vartininkui Julio Cesar.

Kaip jau rašėme rungtynių Brazilija-Kolumbija apžvalgoje, akivaizdu ir tai, kad brazilai prastai tvarkosi su spaudimu laimėti ir į juos sudėtais lūkesčiais. Tai matėsi kiekvienose rungtynėse, o šiose, kai nebus jų talismano Neymar, taip pat ir kapitono Thiago Silva, ši psichologinė našta bus dar sunkesnė. Toks stresas gali būti įveiktas tik trenerio ir visos komandos pastangomis – turi įvykti lūžis mąstysenoje. Tik tuomet komanda žaidžia vieningai, stipriai ir galvoja apie žaidimą, o ne apie tai, kas bus, jei visgi pralaimės. Tai labai kenksmingos mintys, jos užprogramuoja pralaimėjimui. Šiandien ne tik aikštėje, bet ir rūbinėje Brazilijos rinktinėje turi atsirasti nauji lyderiai – tie, kurie prisiims atsakomybę, sutelks visą komandą mąstyti teisingai ir žaisti vieningai dėl bendro tikslo – to, kurio visi trokšta patys, o ne dėl to, ko iš jų tikisi tauta. Tik jei taip nutiks, Brazilija šiandien turės galimybę laimėti.

Panagrinėjus Vokietijos rinktinės žaidimą, galima būtų apibendrinti, kad jie žaidžia efektyvų, bet ne efektingą futbolą. Vėlgi, kaip ir Brazilijos atveju, nematėme itin lengvų pergalių, kai kurie laimėjimai buvo „išvargti“, o ne gražiai sužaisti. 

Gana neblogai vokiečiai žaidė ir laimėjo prieš prancūzus, gražiai sutriuškino portugalus, tačiau rungtynėse prieš JAV, Alžyrą ir Ganą neatrodė verti laimėjimo. Kaip ir brazilų atveju, buvo nemažai epizodų, iš kurių vokiečiai išėjo laimėtojais tik dėka sėkmės. 

Žinoma, čia reiktų pasakyti, kad šiame čempionate iš viso nebuvo tokios rinktinės, kuri visose savo rungtynėse būtų pasirodžiusi puikiai. Taip yra dėl to, kad kyla pasaulinis futbolo lygis, ir netgi rinktinės iš, pavyzdžiui, Afrikos šalių jau nebėra tradicinės autsaiderės ir gali žaisti viename lygyje su Europos bei Pietų Amerikos komandomis. Visos rinktinės, kurios sugeba patekti į Pasaulio Čempionatą, yra stiprios, ir tai aiškiai matėme. Todėl rinktinės iš tų šalių, kurios visuomet laikomos favoritėmis, pasirodė prasčiau nei tikėtąsi. Jas gelbėjo tik žvaigždės – tos, kurios sugebėjo įrodyti, kad tokios yra, arba naujai iškilusios. Messi Argentinai, James Rodriguez Kolumbijai, Neymar Brazilijai ir Thomas Muller Vokietijai.

Nors vokiečių treneris Joachim Low buvo kritikuojamas dėl rinktinės sudėties ir kai kurių išsidėstymo aikštėje schemų, visgi kol kas jo sprendimai pasiteisino. Vokiečiai net keturiose rungtynėse neleido varžovams įmušti nei vieno įvarčio, ir šiandien, kai brazilų puolimo linija neturės savo žvaigždės, būtent gynyba gali būti jų kelias į pergalę. Nes kalbant apie atakas, abi rinktinės turi gana panašų pajėgumą ir potencialą ir neabejotinai sukurs daugybę priešininkams pavojingų situacijų. Taigi visa lemiantis veiksnys šiandien gali būti gynyba.

Būtent todėl, nors lažybų bendrovių koeficientai abiems rinktinėms praktiškai vienodi, beveik dvigubai daugiau yra statančių už Vokietijos pergalę. Tačiau, kaip jau sakėme straipsnio pradžioje, šį kartą bukmekeriai yra teisūs – popieriuje komandos apylygės, ir tik aikštėje pamatysime, kuri iš jų sugebės įgyti pranašumą. 

Jei visgi šiandien norite pastatyti, mes matome neblogų koeficientų Under market’e – atkrentamosios rungtynės iki šiol nepasižymėjo įvarčių gausa, taigi tai būtų logiškas sprendimas. 

Jei toliau ieškoti statymų remiantis statistika, solidus būtų statymas už Anytime arba First Goalscorer: Muller. Iš brazilų pusės daug kas priklauso, kokia schema jie žais be Neymar. Manome, kad Oscar turės daugiau šansų, todėl statymas už jį jau minėtuose market’uose būtų taip pat gana neblogas.

Dar viena atkrentamosiose rungtynėse matoma tendencija yra pratęsimai ir baudinių serijos. Net pusėje rungtynių prireikė pratęsimo, iš jų taip pat pusėje buvo baudinių serija. Koeficientai už lygiąsias po reguliariaus laiko, pratęsimą, ar baudinių seriją yra gana viliojantys, tik rizika čia irgi nemaža, todėl didelėmis sumomis nerizikuokite.

Na o mūsų statymas šiandien nedidelis, ir iš mažiau rizikingų – Both to score: Yes

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Both to score: Yes 3/10 2.20 Betfair 1:7 +3,60

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *