Pasaulio Futbolo Čempionatas: Prancūzija – Nigerija (30.06 @ 19:00)

Šiandien Pasaulio Futbolo Čempionate abejos rungtynės pataiko į temą „Europa vs Afrika“. Pirmosiose susitiks prancūzai ir nigeriečiai – ar pastarieji sugebės bent jau pristabdyti iki šiol sklandžiai žygiuojančius pirmuosius?

Patys prancūzai ir jų fanai tvirtai įsitikinę, kad ne – niekas jų nesustabdys. Iš visų kartų pasaulio futbolo čempionato istorijoje, kai prancūzai patekdavo iš grupių etapo į atkrentamąsias, jie nė karto nepasirodė blogiau nei vieta galutiniame ketvirtuke.

Iš to, ką iki šiol matėme aikštėje, tikrai panašu, kad šių metų Prancūzijos futbolo rinktinė turi nemažus šansus patekti bent jau į pusfinalį. Nesimato nė lašo to nerimo ir pasimetimo, kuris buvo tiesiog rankomis apčiuopiamas Pietų Afrikoje prieš ketverius metus, kai prancūzų rezultatai buvo tikrai gėdingi (liko paskutiniai grupėje). Šįmet treneris Didier Deschamps įvedė tvarką ir harmoniją Prancūzijos rinktinėje, ir visi žaidėjai žino, ko eina į aikštę ir ką ten privalo nuveikti.

Ši tvarka netgi leido jam paskutinėse grupių etapo rungtynėse duoti pailsėti keliems svarbiems žaidėjams, nes lygiųjų 0:0 su Ekvadoru pilnai užteko išlikti pirmoje grupės lentelės vietoje ir patekti į atkrentamąsias.

Sunku ieškoti silpnų Prancūzijos rinktinės vietų, ir matant jos perspektyvą, apima noras pastatyti už juos Outright market’uose. Matome vien teigiamus dalykus: puikios formos tikras pagrindinis puolėjas Karim Benzema (jokių ten „netikrų 9“) reguliariai muša įvarčius, talentingi ir patyrę  vidurio saugai Mathieu Valbuena, Yohan Cabaye, Paul Pogba ir tiesiog nerealus Blaise Matuidi. Pakankamai veiksmo ir aikštės šonuose, o gynyba dirba solidžiai, lyg gintų tėvynę, o ne tik savo vartus – grupių etape net dvejose rungtynėse prancūzai neleido varžovams įmušti nė vieno įvarčio.

Taigi nestebina lažybų bendrovių koeficientai, kurie už prancūzų pergalę per 90 minučių ir jų patekimą į ketvirtfinalį nuo pat pradžių buvo labai maži ir toliau tik mažėja.

Nigerija į atkrentamąsias pastarajį kartą buvo patekusi 1998-siais. Šįmet jie gana gražiai ir sklandžiai užsidirbo sau vietą šiame etape – prisiminkime kad ir rungtynes su Argentina, kuriose nigeriečiai visą laiką nepailstamai lipo argentiniečiams ant kulnų, o du Ahmed Musa įvarčiai privertė Argentiną dar ir gerokai paprakaituoti, kol sugebėjo rezultatą išlyginti ir persverti.

Šiandien, jei nigeriečiai sukels kažkokių sunkumų prancūzams, tai daugiausia bus dėl to paties, kas ir iki šiol buvo jų didžiausias privalumas – tai fizinė jėga ir pasiruošimas. Tikėkimės, kad skandalai dėl apmokėjimo nepaveiks Nigerijos žaidėjų nuotaikos – o gal net pakels motyvaciją, juk pats Nigerijos prezidentas Goodluck Jonathan (puikus vardas!) viešai garantavo jiems premijas.

Sunkiausia jiems bus žinoma sustabdyti Benzema, nors Lille klubo vartininkas Vincent Enyeama tikrai tam turi pakankamai reikiamos patirties – juk Nigerijos statistika iš grupių etapo tokia pati, kaip ir Prancūzijos: dvejos rungtynės, kai varžovai neįmušė nei vieno įvarčio. Daug didesnių pastangų reikės Emmanuel Emenike ir Peter Odemwingie bandant realizuoti atakas.

Po visų šių svarstymų, mes ir toliau neabejojame prancūzų pergale, bet nemanome, kad ji bus lengva ar labai jau gausiai lis įvarčiais į nigeriečių vartus. Mūsų statymai – jūsų teismui.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Both to score: Yes 4/10 2.30 BetVictor    
HT/FT: Draw / Prancūzija 2/10 4.70 Betfair    

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *