Pasaulio Futbolo Čempionatas: Vokietija – Argentina (13.07 @ 22:00)

Kad ir kaip būtų gaila, Pasaulio Futbolo Čempionatas šiandien baigsis. Tačiau liko paskutinės, pačios svarbiausios rungtynės. Jose šį vakarą savo jėgas išbandys Vokietijos ir Argentinos rinktinės.

Vokietijos kelias iki finalo nebuvo visiškai sklandus, tačiau šiuo metu tai yra pamiršta, nes brazilų sutriuškinimas nubraukė visas abejones vokiečių pajėgumu ir padarė juos finalo favoritais.

Argentina, žinoma, irgi yra viena iš geriausiai šiame čempionate pasirodžiusių rinktinių, tačiau ir jiems reikėjo šiek tiek laiko įsivažiuoti – nedaug kas tikėjosi, kad argentiniečiai turės sunkumų įveikdami kai kurias akivaizdžiai silpnesnes komandas (prisiminkime pergalę prieš Šveicariją tik per papildomą laiką).

Taigi abi komandos šiuo metu turėtų būti geriausios formos. Kaip prognozuoti nugalėtoją?

Pažiūrėjus į Pasaulio Čempionato istoriją, pirmą analogišką situaciją turėjome 1986-aisiais, tuomet Argentina laimėjo 3:2. Dar po keturių metų vokiečiai Argentinai atsirevanšavo 1:0.

Šįmet, jei visas čempionatas būtų vykęs be mažesnių ir didesnių siurprizų, šių komandų galimybė nugalėti finale būtų vertinama praktiškai vienodai. Tačiau Vokietijos pergalė prieš Braziliją rezultatu, kuris vis dar atrodo nerealus – 7:1, iškėlė vokiečius aukščiau jų priešininkų tiek futbolo gerbėjų mintyse, tiek lažybų bendrovių pasiūlose.

Visgi reikia suprasti, kad šis pranašumas paremtas tik tuo Brazilijos sutriuškinimu. Argentina šitaip nesutaršė nė vieno savo varžovo, tačiau tai nereiškia, kad jie kažkuo silpnesni už vokiečius. Iš tikrųjų, nors ir keista tai sakyti apie Pietų Amerikos šalies rinktinę, argentiniečiai viso čempionato metu progresavo labai panašiai į vokiečius. Jie organizuoti ir drausmingi, darbštūs bei visuomet išpildantys trenerio užduotis tiksliai, bet be jokios heroikos, pompastikos ir emocijų. Taip, buvo momentų, kai Argentinai tiesiog pasisekė, tačiau tikrai mažai kas išdrįstų teigti, kad argentiniečiai yra neverti vietos finale.

Lionel Messi sulaukė šiek tiek kritikos dėl savo žaidimo pusfinalyje, tačiau bendrai paėmus jis pasirodė neblogai, na ir Argentina nėra tokioje situacijoje kaip Brazilija su Neymar – jie tikrai sugebėtų laimėti šiandien net ir be Messi, nors jis šiuo metu ir yra daugiausiai progų įvarčiams sukūręs žaidėjas šiame čempionate.

Argentinos rinktinė nėra vien Messi, nes ir kiti žaidėjai yra be galo vertingi. Pavyzdžiui, Di Maria, jei šiandien nežais, tikrai bus didelė netektis. Sergio Aguero tikrai neatrodė geriausios savo formos, kad jį tinkamai pakeistų.

Vokiečių treneris, kalbant apie netektis, problemų šioje vietoje neturi. Na o dėl taktikos, būtų tikrai protinga naudoti tą, kurios dėka jie suplėšė čempionato šeimininkus. Saugai, vadovaujami Schweinsteiger, yra ta vieta, kur Vokietija nors kiek ženkliau yra pranašesnė už Argentiną. Norėdami su jais efektyviai tvarkytis, argentiniečiai turės aukoti dalį to, kas daro juos itin pavojingais varžovais – greitos atakos ir kontraatakos.

Kai žaidžia realybėje tikrai apylygės komandos, o koeficientai nėra vienodi, kaip šiuo atveju, vertingiausias statymas būtų už tą, už kurią duodama daugiausiai, šiuo atveju tai Argentina (daugiausiai siūlo 3.70 Betfair). Prisiminus vokiečių tik per sėkmę nugalėtus prancūzus, išvargtas pergales prieš Alžyrą ir JAV, bei visiškai nuvylusį mačą prieš Ganą, šiame statyme yra ir neblogų šansų. Portugalija ir Brazilija be Neymar tikrai neprilygsta Argentinai, todėl tų įspūdingų vokiečių pergalių nereiktų laikyti dideliu veiksniu prognozuojant šiandienos nugalėtoją. Taigi jei norite būtinai statyti už nugalėtoją, logiškiausia iš vertės pusės būtų rinktis Argentiną.

Mes nugalėtojo statymu nerizikuosime – iš dviejų vienodai puikių komandų tikimės kovingumo, ryžto ir bent po vieną įvartį.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Both to score: Yes 4/10 2.26 Betfair    

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *