Rogers Cup: laimėtojo statymas (04.08 – 10.08)

Kvalifikaciniai mačai jau pasibaigė, ir nuo šiandien didžiausiuose Kanados kortuose prasidės pagrindinės Rogers Cup kovos.  Jau ištraukti varžovų burtai, ir remiantis jais bei geriausių žaidėjų formomis ir pastaraisiais pasirodymais, vienas tenisininkas mums atrodo turintis daugiau galimybių laimėti, nei likusieji. Kuris?

Teniso profesionalai į Kanadą atkeliauja nuo pat 1881-ųjų – tik Wimbledon ir US Open turi ilgesnę istoriją. Monrealis ir Torontas pasikeisdami kasmet organizuoja Rogers Cup turnyrą, kuris turi Masters 1000 lygį. Jame žaidžiama ant kieto paviršiaus. Praeityje šį turnyrą yra laimėję tokie garsūs žaidėjai kaip Bjorn Borg, Ivan Lendl, John McEnroe, Andre Agassi, Roger Federer, Rafael Nadal ir Novak Djokovic.

Nemažiau įspūdinga ir šių metų pretendentų į laimėtojus rikiuotė. Top 10 dalyvaujančių žaidėjų pagal ATP reitingą atrodo taip:  Novak Djokovic, Roger Federer, Stan Wawrinka, Tomas Berdych, David Ferrer, Milos Raonic, Grigor Dimitrov , Andy Murray, Kei Nishikori, John Isner. 

Djokovic, Federed ir Murray tokio lygio turnyre matysime pirmą kartą po Wimbledon’o, ir tai bus labai puikus signalas apie jų formą prieš US Open. Sąraše nėra vieno iš įprastinių top kandidatų ir pernai metų Rogers Cup nugalėtojo – Rafael Nadal paskelbė nedalyvausiąs Toronto ir Cincinačio turnyruose dėl riešo traumos. 

Peržiūrint šio turnyro istoriją, matosi, kad kaip ir daugelyje Masters-1000 lygio turnyrų, pastaraisiais metais jo nugalėtojų sąraše vien tik dabartinio ATP turo elitinis top ketvertukas: Nadal, Djokovic, Federer ir Murray. Tik paėmus senesnius nei 10 metų rezultatus, 2003-iaisiais, randame nugalėtoją ne iš šios keturių draugijos.

Taigi nors vis dažniau girdime kalbas apie naująją vyrų teniso kartą, ir spėliojimus, kas taps jos elitu, rezultatuose kartų kaitos dar nematyti, ir minėti dabartiniai top keturi žaidėjai tebelaimi daugumą ATP turnyrų (72 iš pastarųjų 86, ir 13 iš pastarųjų 14-kos). Žinoma, neabejojame, kad neblogai pasirodys ir jaunesnieji Dimitrov bei Raonic, tačiau pažiūrėjus į lažybų bendrovių Outright Winner market’ą, matome, kad ir jos tiki, jog Rogers Cup laimėti daugiausia šansų turi vienas iš šiuo metu trijų geriausių pasaulio tenisininkų.

Taigi, jei neįvyks siurprizų, laimėtoją prognozuoti reiktų iš šių trijų: Djokovic, Federer ir Murray. Pirmiausia atmetėme britą – pastarieji jo pasirodymai buvo gana silpni. Dimitrov gana lengvai nugalėjo Murray Wimbledon’o ketvirtfinalyje, ir sprendžiant pagal tą pasirodymą, mes sakytume, kad bet kuris iš ATP top 20-tuko galėtų padaryti tą patį. Apskritai, sugrįžęs po pernai atliktos nugaros operacijos Murray šiame sezone kol kas taip ir neatgavo iki jos turėtos formos. Tradiciškai jis geriausiai pasirodydavo būtent šioje metų pusėje – nuo Wimbledon’o iki viso sezono pabaigos, tačiau šįmet jau atrodo neįtikėtina, kad jis spėtų įgyti geresnę formą nei iki šiol. Murray žaidimas ir stilius taip pat šiuo metu yra pokyčių periode, kurį inicijavo naujoji jo trenerė Amelie Mauresmo, o tokiu periodu laimėti vėlgi yra sunkiau. 

Iš dviejų likusiųjų, lažybų bendrovės favoritu laiko Djokovic (už jo pergalę Rogers Cup šiuo metu daugiausiai siūlo Paddy Power – 2.25). Toks pasirinkimas suprantamas – jis laimėjo Wimbledon’ą bei dar tris Masters turnyrus šiame sezone (iš jų net du – Šiaurės Amerikoje ir ant kieto paviršiaus…). Iš pastarųjų septynių turnyrų, kuriuose dalyvavo, net penkiuose jis nuėjo bent iki pusfinalio (likusiuose dviejuose – iki ketvirtfinalio). Rogers Cup savo rankose jis laikė 2011 ir 2012, o 2013 tik per plauką ją atėmė Nadal. 

Ir nors koeficientas už Djokovic pergalę gana neblogas, didele verte jis nepasižymi. Pagrinde todėl, kad Djokovic iškrito gana prasti burtai – norėdamas nueiti iki finalo, jis turės laimėti penkias kovas, kuriose jo varžovais gali būti Murray, Dimitrov, Wawrinka. Daug geriau burtai susiklostė Federer, o ir koeficientai už jo pergalę labai viliojantys. 

Pavojingesnis Federer tvarkaraštyje atrodo tik Raonic, tačiau šis, nors ir turės didelį palaikymą iš tautiečių žaisdamas namuose, neturės poilsio po ATP Washington, o dvi savaitės aukščiausio lygio teniso be pertraukos net ir didžiausiam profesionalui reiškia nuovargį. Be to, Federer neturėjo su juo problemų praeityje (tarpusavio rezultatas 5-0) – pastarąjį kartą šveicaras tiesiog nušlavė Raonic sau nuo kelio Wimbledon’e.  Kiti galimi Federer varžovai taip pat neturi palankios istorijos su šiuo eilitiniu žaidėju: Janowicz 1-0, Cilic 4-0 ir John Isner 4-1…

Tačiau ne tik palankus varžovų tvarkaraštis yra Federer pranašumų sąraše. Šveicaras pastaruoju metu žaidžia pastoviai, yra praktiškai geriausios įmanomos formos ir tik per plauką jis nelaimėjo 18-ojo Grand Slam titulo savo karjeroje. 

Nors Federer stichija yra žolė, gana greiti kanadietiškieji kieto paviršiaus kortai jam, ir jo garsiesiems padavimams yra taip pat palankūs. 

Taigi mūsų pasirinkimas Rogers Cup nugalėtojo statyme – Roger Federer. Šis statymas tik dviem atvejais gali nepraeiti: jei koks nors talentingas jaunasis tenisininkas sužais aukščiau savo galimybių ir netikėtai nugalės šveicarą dar iki finalo (iš vyresniųjų Berdych, Wawrinka ar Ferrer šiuo metu tokių netikėtumų sunku tikėtis dėl jų formos); arba jei finale visgi Djokovic vėl pasirodys stipriau. Manome, kad su tokiais aukštais koeficientais, nedidelį statymą esant išvardintoms sąlygoms pastatyti tiesiog būtina!

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Winner: Roger Federer 2/10 6.00 Paddy 2nd place -2

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *