US Open vyrų teniso turnyras: apžvalga ir prognozės (08.25-09.08)

Šiandien prasideda paskutinis šiais metais Grand Slam turnyras – US Open. Šio turnyro pradžia siekia 1881-uosius metus. Šiuo metu US Open vyksta Niujorke. Šiame turnyre žaidžiama ant kietos dangos.

Šįmet US Open gali būti įdomus ir intriguojantis, kadangi yra nemaža galimybė, kad laimėtoju taps žaidėjas ne iš „Didžiosios Ketveriukės”. Šie keturi elitiniai žaidėjai – Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic ir Andy Murray – laimėjo 36 iš 38 pastarųjų Grand Slam turnyrų, tačiau būtent šiame US Open galime sulaukti čempiono ne iš šio elitinio ketverto.

Tiksliau, iš trejeto, nes kaip ir buvo manyta, Rafael Nadal nespėjo išsigydyti jį nuolat persekiojančių traumų ir US Open nedalyvaus.

Lažybų bendrovių favoritu laikomas Djokovic atrodo prasčiausiai per visus metus. Toronte jis pralaimėjo Jo-Wilfried Tsonga, Cincinatyje jam sekėsi ne ką geriau – pralaimėta Tommy Robredo. Vienas toks pralaimėjimas dar gali būti nurašytas prastai dienai, tačiau du iš eilės, ir vienas jų net ne top 10 žaidėjui signalizuoja, kad negalima ramia širdimi palaikyti lažybų bendrovių ir prognozuoti čempiono laurų būtent Djokovic.

Šis žaidėjas ėmė smukti žemyn iš karto po Wimbledon – šiek tiek suprantama, nes tuo metu įvyko jo vestuvės – tačiau sugrįžti į geriausią formą visuomet sunkiau, nei joje išlikti. O kai sezonas jau ir į pabaigą, tai gal ir nebelabai apsimoka…

Sekantis, kurio tikrai nematome su čempiono taure, yra Murray. Šis žaidėjas niekaip nesugrįžta į formą po operacijos, patirtos prieš metus. Nuo pat sugrįžimo po jos Murray nei karto nelaimėjo prieš ATP top 10 žaidėją. Ir nors jis yra laimėjęs US Open praeityje, tai buvo ne šis Murray, kurį matome kortuose dabar, ir jo optimistiški pareiškimai apie „tuoj tuoj” pagerėsiančius rezultatus tikrai nėra tvirtas pagrindas, kad už jį statytume.

Daugiausiai šansų iš minėtų elitinių žaidėjų turi Federer. Mes prognozavome jo pergalę Toronte, tačiau ten niekas negalėjo sulaikyti Jo-Wilfried Tsonga; o Cincinatyje Federer gana lengvai laimėjo. Federer šiuo metu yra puikiausios formos, jis pateko į visų keturių pastarųjų turnyrų, kuriuose dalyvavo, finalus. Kol kas nesimato ir sezono pabaigos nuovargio, kuris šiaip jam būdavo gana tradiciškas praeityje. 

Mes peržiūrėjome jo pastaruosius mačus, ir tikrai manome, kad US Open vėl apsimoka palaikyti Federer kelyje į laimėjimą: jis smūgiuoja lengvai, be kančios, tačiau itin stipriai ir tiksliai, puikiai nuspėja priešininko veiksmus ir apskritai atrodo ištroškęs bent vieno Grand Slam titulo šįmet. Todėl jei planuojate statyti už laimėtoją, paskubėkite kol koeficientai už Federer nenukrito iki tokių, kai to daryti neapsimoka.

Net jei finale jis susitiks su Djokovic, ant popieriaus mes pergalę drąsiai atiduotume Federer – jų dvikovos visada itin artimos, o šiuo metu, kaip minėjome, Djokovic negali pasigirti gera forma. O Federer nori pagaliau laimėti Grand Slam turnyrą – per paskutinius keturis su puse metų jis turėjo tik vieną tokią pergalę, o paskutinį kartą Grand Slam finale jis žaidė 2010 Australian Open. Pats laikas būtų…

Taigi, kaip matote, iš top žaidėjų vos vienas turi realią galimybę laimėti. Todėl, kaip jau minėjome apžvalgos pradžioje, daugiau šansų atitenka kitiems žaidėjams. 

Per bet kurį US Open dažniausiai verta šiek tiek pastatyti už John Isner.  Jis stipriausias iš dalyvaujančių amerikiečių, ir turės Niujorko kortuose didžiausią palaikymą.  Lažybų bendrovės dažniausiai to neįskaičiuoja į savo siūlymus, ir koeficientai už Isner visuomet būna šiek tiek per geri. Jei tik nepaves sėkmė, ir apie save neprimins gana šviežia čiurnos trauma, su savo galingais servais Isner gali nueiti gana toli, tarkime kad ir iki ketvirtfinalio, kaip 2011-aisiais.

Šiais metais teniso pasaulį pačioje sezono pradžioje neblogai sudrebino Stan Wawrinka – jis laimėjo Australian Open. Šis žaidėjas yra itin darbštus, ir tai atsispindi jo žaidime, kuris nuolat gerėja, o pats žaidėjas kasmet atrodo vis labiau pasitikintis savimi. Nors pastaruosius kelis mėnesius jis žaidžia šiek tiek nepastoviai, tačiau nepaisant to, turi įsirašęs pergales prieš visus US Open favoritus. Užpernai Wawrinka Niujorke nuėjo iki ketvirtfinalio, pernai – iki pusfinalio.

Na ir dar vienas žaidėjas, kuris mūsų sąrašuose po analizės liko pažymėtas žvaigždute, yra Milos Raonic. Greiti Niujorko kortai šiam puikiam servuotojui puikiai tinka, o kad jis yra pajėgus nukeliauti toli Grand Slam’e, mes šįmet matėme Wimbledon’e, kur jis pasiekė pusfinalį, ir ten jį sustabdė tik Roger Federer.

Cincinatyje taip pat Federer pastojo jam kelią į pusfinalį, ir po to pralaimėjimo Raonic pripažino, kad jam dar trūksta įgūdžių bei patirties, kad nugalėtų pačius geriausius. Tačiau šiame US Open gali susiklostyti taip, kad jam ir neteks su jais sužaisti.

Pažiūrėjus į tvarkaraštį, matosi kad Raonic gali lengvai laimėti savo ketvirtį ir ateiti iki pusfinalio nesusitikęs nei su vienu iš top trijų žaidėjų. Pagal lažybų bendrovių planą, čia jo turėtų laukti Djokovic, tačiau kaip jau rašėme, serbas šiuo metu tikrai ne tos formos, kad kelias iki pusfinalio jam būtų lengvas. 

Žinoma, tą patį gali padaryti ir Wawrinka, kuris yra tame pačiame ketvirtyje kaip ir Raonic, tačiau palyginus pastaruosius šių abiejų žaidėjų pasirodymus, mes rinktumėmės Raonic. 

Na ir galų gale liko išsirinkti favoritą iš trečiojo ketvirčio. Čia, susumavus visus už ir prieš, mūsų pačių nuostabai, daugiausiai šansų turintis atrodo Feliciano Lopez. Jis puikiai žaidė visą žolės sezoną, kurio metu laimėjo turnyrą Eastborne, nesvetima jam ir kieta danga, kuri labai tinka jo atakuojančio stiliaus žaidimui. Pastarasis jo pasiekimas yra pusfinalis Toronte. 

Jo tvarkaraštyje mes neradome varžovo, kuris tikrai galėtų be problemų įveikti Lopez: Gulbis itin nepastovus, Berdych lengvai buvo nugalėtas Toronte (šis šiuo metu atrodo taip prastai, kad iš viso gali būti išmestas jau pirmame raunde, susitinkant su praktiškai veteranu Lleyton Hewitt), Ferrer pasiekė finalą Cincinatyje, tačiau mums tai pasirodė daugiau sėkmės, nei jo pastangų nulemtas pasiekimas.

Viską aptarus, štai mūsų rekomenduojami statymai. O kas jūsų favoritai tvarkaraščio ketvirčiuose? Kas laimės vyrų turnyrą US Open?

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Winner: Federer 3/10 3.80 Betfair   -3
To Reach Final: Milos Raonic 0,5/10 13.00 Bet365   -0,5
To Win 3rd Quarter: Feliciano Lopez 0,5/10 15.00 Bet365   -0,5

Daugiau mūsų prognozių šiandien vykstančioms rungtynėms rasite Nemokamų sporto prognozių skiltyje »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *