Populiariausios futbolo statymų rūšys

Dauguma futbolo lažybų naujokų stato už rungtynių laimėtoją. Tačiau futbolo lažybose dažnai vertingesni būna kitų rūšių statymai. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kelias populiariausias futbolo statymų rūšis.

Laimėtojo statymas (angl. Moneyline, 1X2, Win-Draw-Win) – tai ir yra tas minėtasis populiariausias statymas. Statote už jūsų manymu laimėsiančią komandą arba už lygiąsias. Dažnai lažybų bendrovių pasiūloje šis statymas žymimas 1X2, kur 1 reiškia namų komandą, X – lygiąsias, o 2 – komandą, žaidžiančią išvykoje. Prisiminkite, kad šiuo statymu jūs renkatės rungtynių laimėtoją per pilną rungtynių laiką, t.y. per 90 minučių plius teisėjo pridėtosios minutės. Papildomas laikas (angl. extra time) ir baudinių serijos (angl. penalties) po pagrindinio laiko neskaičiuojami.

Dvigubas šansas (angl. Double Chance) – kaip ir sako statymo pavadinimas, jūs galite rinktis dvi rungtynių baigtis, ir jūsų statymas laimi įvykus bet kuriai vienai iš jų. 1 arba X – laimite, jei laimi namų komanda arba būna lygiosios; X arba 2 – laimite, jei laimi išvykoje žaidžianti komanda arba būna lygiosios; 1 arba 2 – laimite, jei nebūna lygiųjų.

Teisingas (tikslus) rezultatas (angl. Correct Score, CS) – statote už tikslų rungtynių rezultatą, pavyzdžiui 1:0 arba 2:3. Kaip ir laimėtojo statyme, galioja rezultatas, pasiektas per per 90 minučių plius teisėjo pridėtosios minutės. Papildomas laikas (angl. extra time) ir baudinių serijos (angl. penalties) po pagrindinio laiko neskaičiuojami. Galima statyti ir už pusės rungtynių laiko teisingą rezultatą (angl. half time score).

Daugiau/Mažiau (angl. Over/Under, O/U) – statote už bendrą abiejų komandų įvarčių skaičių, turite pasirinkti, mažiau ar daugiau už konkretų skaičių bus įmušta. Pavyzdžiui, pasirinkę Under 0.5, laimėsite, jei rungtynių rezultatas bus 0:0; pasirinkę Over 0.5, laimėsite, jei bus įmuštas vienas ar daugiau įvarčių. Under 2.5 – laimėsite, jei bus įmušta 0, 1 arba 2 įvarčiai; Over 2.5 – laimėsite, jei bus įmušta 3 arba daugiau įvarčių.

Galima statyti ir už Over/Under 1, 2, 3 ir t.t. – tuomet, jei įmušama lygiai tiek įvarčių, statymas grąžinamas – nieko nelaimite, bet nieko ir neprarandate. Pavyzdžiui, pastatę už under 2, laimėsite, jei bus įmušta 0 arba 1 įvartis; pralaimėsite, jei bus įmušta 3 ar daugiau įvarčių; ir statymas bus grąžintas. jei bus įmušti 2 įvarčiai.

Kai kurios lažybų bendrovės siūlo statyti ir už Over/Under 1.25, 1,75, 2,25, 2.75 ir t.t. Tuomet statote tarsi už 2 pasirinkimus – pusę statymo sumos už vieną, ir pusę – už kitą. Pavyzdžiui, statymas Over 2.75 yra tarsi pusė jūsų statomos sumos už Over 2.5, ir pusė – už Over 3. Taigi jei įmušami 3 įvarčiai, laimite pusę statymo, jei daugiau nei 3 – laimite visą statymą (t.y. abi jo dalis).

Daugumoje lažybų bendrovių galima statyti ir Daugiau/Mažiau statymus už pusę varžybų laiko bei už vienos iš komandų įmuštų įvarčių skaičių.

[div class=”download” class2=”typo-icon”]LENTELĖ: Parsisiųsk Over/Under statymų ir laimėjimų lentelę – [/div]

[div class=”approved” class2=”typo-icon”]SPECIALUS STRAIPNIS: Kaip laimėti Over/Under statymus?[/div]

Pusė/Pilnas rungtynių laikas (angl. Half time/Full time, HT/FT) – tai tarsi dvigubas laimėtojo statymas. Iš 1X2 turite pasirinkti, kas laimės po pusės rungtynių laiko, o kas – visas rungtynes Pavyzdžiui, pasirinkę Namų komanda/Lygiosios, laimėsite, jei po pusės rungtynių laiko laimės namuose žaidžianti komanda, tačiau rungtynės pasibaigs lygiosiomis.

Nelyginis/Lyginis (angl. Odd/Even, O/E) – turite pasirinkti, ar jūsų manymu bendras abiejų komandų įmuštų įvarčių skaičius bus lyginis, ar nelyginis.

Statymas be lygiųjų (angl. Draw no Bet, DNB) – statote už komandą-rungtynių laimėtoją. Jei rungtynės pasibaigia lygiosiomis, statymas jums grąžinamas (nieko nelaimite, bet nieko ir nepralaimite).

Abi komandos įmuš (angl. Both to score, Both teams to score) – renkatės, ar abi komandos įmuš rungtynių metu, ar ne.

Įvarčių autorių statymai – statote, kuris konkretus žaidėjas įmuš rungtynių metu:
Pirmo įvarčio autorius (angl. First goalscorer) – kas įmuš pirmąjį rungtynių įvartį;
Paskutinio įvarčio autorius (angl. Last goalscorer) – kas įmuš paskutinįjį rungtynių įvartį;
Įvarčio autorius bet kuriuo metu (angl. Anytime goalscorer) – kas įmuš bent vieną įvartį rungtynių metu.
Šiuose statymuose neskaičiuojami įvarčiai į savo vartus.

Tai tik kelios populiariausios futbolo lažybų rūšis, tačiau žinodami jas, jau galėsite rinktis iš didesnės pasiūlos ir rasti daugiau vertingų statymų.

[div class=”approved” class2=”typo-icon”]INFO: Daugiau patarimų ir informacijos apie lažybų statymų rūšis bei laimėjimų strategijas ieškokite Lažybų Žinyne.[/div]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *