Pralaimėjimų laikotarpis lažybose: ką daryti?

Kiekvienas, išbandęs sporto lažybas, žino – išlaikyti stabilumą laimėjimuose yra sudėtinga. Būna laikotarpiai, kai itin dažnai ir daug laimime, juos po kurio laiko keičia atvirkščias laikotarpis – dažnai ir daug pralaimime. Šis svyravimas yra normalus – tai savotiškas sėkmės „išsilyginimas“ ilgame laikotarpyje. Todėl taip nutinka tiek lažybų naujokams, tiek profesionalams, ir neįmanoma šio svyravimo visiškai panaikinti. Tačiau svarbu žinoti kaip elgtis užklupus nesėkmingam laikotarpiui, kad jį išgyventumėte su kuo mažesniais nuostoliais. Šiame straipsnyje sudėjome mūsų komandos lažybininkų patirtį ir patarimus, kurie padės jums susidoroti su pralaimėjimų laikotarpiais.

Jei peržvelgtumėte LazybosInternetu.com komandos lažybų prognozes, pastebėtumėte, kad yra buvę laikotarpių, kai kelias dienas ar net savaites kiekvienos dienos statymų rezultatas buvo minusinis. Taigi, nesėkmingų laikotarpių negali išvengti niekas – sėkmė mums visiems šypsosi vienodai, ir jei kurį laiką sekasi labiau, deja, vėliau bus laikotarpis kai seksis mažiau. Šis „sėkmės išsilyginimas“ yra seniai įrodytas statistikos ir tikimybių teorijos mokslų teiginys.

Tačiau jei paimsime ilgo laikotarpio mūsų komandos rezultatą, jis yra gana nemažas pliusas – tiek imant mėnesiais, tiek visą prognozių istoriją nuo pat pradžių. Tai įrodo, kad žinant, ką darai, įmanoma išgyventi pralaimėjimų laikotarpius taip, kad jų metu patirti nuostoliai neviršytų sėkmės metu susikrauto pelno. Šis sugebėjimas dažnai ir yra didžiausias skirtumas tarp laiminčio ir pralaiminčio lažybininko. Jie abu patiria nuostolių, tačiau laimintis lažybininkas išgyvena šį laikotarpį ir po kurio laiko vėl džiaugiasi sėkme. Pralaimintis dažnai pralošia viską, ir atėjus sėkmės periodui, jam reikia viską pradėti iš pradžių. Taigi, jei norite tapti laiminčiu lažybų profesionalu, turite mokėti susitvarkyti su pralaimėjimų serija. Tam ir paruošėme šį straipsnį.

Ko NEDARYTI, kai susiduriate su pralaimėjimų laikotarpiu

Pirmiausia iš karto parašysime, ko nedaryti, nes tai svarbiausia. Yra dvi dažniausios klaidos, kurias daro nepatyrę lažybininkai, kai pradeda pralošinėti.

[div class=“alert“ class2=“typo-icon“]Pirma klaida pralaimėjimų laikotarpyje: stengtis atsilošti pralaimėjimus[/div]

Atsilošinėjimas yra labai pavojinga klaida. Daugybė lažybų mėgėjų būtent vedami minties atsilošti pralaimi didžiules sumas. Dažniausiai jie didina statomas sumas ir stato vis daugiau statymų, susivilioja dideliais koeficientais už mažai tikėtinus įvykius. Kuo toliau, tuo tokių lažybininkų pasitikėjimas savimi krenta, jie nervuojasi, dėl to daro daug klaidų ir neapgalvotų statymų, tuomet pralošia dar daugiau… Sakome tiesiai šviesiai – šis metodas neveikia. Stengdamiesi atsilošinėti pralaimėjimų laikotarpio metu tikrai greitai pralošite dideles sumas ir nieko neatsilošite. Nedarykite šios klaidos – ji veda į didelius nuostolius, stresą, depresiją, o kai kuriems silpnesnių nervų lažybininkams – net iki bankroto.

[div class=“alert“ class2=“typo-icon“]Antra klaida pralaimėjimų laikotarpyje: apskritai nustoti lažintis, susitaikius, kad tik pralaimite, ir daugiau niekada nelaimėsite[/div]

Tai irgi neišeitis. Jei jums patinka lažintis, nemeskite mėgstamos ir pelningos veiklos vien dėl to, kad užklupo nesėkmė. Turite suprasti, kad svyravimas „sekmė-nesėkmė-sėkmė-…-…“ yra lažybininko kasdienybė, ir to išvengti nepavyksta niekam. Joks profesionalas nelaimi 100% statymų. Šis Jūsų pralaimėjimų laikotarpis praeis, kaip ir kiekvienas kitas. Žinoma, galite šiek tiek pristabdyti – gal kelias dienas ir visai nesilažinti, kitomis pastatyti vos vieną ar du statymus už nedideles sumas – tol, kol pastebėsite, kad vėl pradedate laimėti. Tačiau tikrai nereikia užėjus nesėkmingam periodui manyti, kad daugiau niekada nelaimėsite, ir visko mesti, nes tai netiesa.

Ką DARYTI, kai susiduriate su pralaimėjimų laikotarpiu

Labai daug pasieksite, jei vien tik nedarysite aukščiau paminėtų dviejų klaidų. Tačiau yra dalykų, kuriuos daryti galite, kad sumažintumėte savo nuostolius.

[div class=“approved“ class2=“typo-icon“]Pirma taisyklė pralaimėjimų laikotarpiui lažybose: rizikuokite itin atsargiai ir apgalvotai[/div]

Tai tiesiog auksinė taisyklė kiekvienam lažybininkui – net ir laimėjimų periodu, niekada nerizikuokite tokiomis sumomis, kurių negalite sau leisti pralošti. Visada laikydamiesi šio principo, niekada neprasilošite. O griežtai taikydami jį pralaimėjimų laikotarpiais, turėsite minimalius nuostolius. Pralaimėjimų laikotarpiai ateina be jokio perspėjimo, todėl turite būti itin drausmingas, griežtai laikytis disciplinos ir jokiu būdu nesielgti neapgalvotai, kad juos ištvetumėte – tiek ilgus, tiek trumpus. Jei jaučiate, kad šiuo metu Jums nesiseka taip, kad pralošiate kiekvieną, net didžiausios tikimybės statymą, ir Jums sunku susitvardyti, geriau pailsėkite kelias dienas, atgaukite jėgas – tos dienos Jums padės išvengti nuostolių.

[div class=“approved“ class2=“typo-icon“]Antra taisyklė pralaimėjimų laikotarpiui lažybose: pažvelkite plačiau[/div]

Protingas lažybininkas suvokia, kad svarbiausia yra ne tai, kad pralošėte užvakar, vakar ir šiandien. Svarbiausia yra ilgo laikotarpio rezultatas. Jie ilgame laikotarpyje Jums sekasi, nesikrimskite dėl tų kelių pralaimėjimų dienų – tiesiog lažinkitės lygiai taip, kaip iki tol, tikėkite savim ir savo sistema. Jei tris savaites iš eilės Jūsų pelnas augo, o dabar visą savaitę tik pralošiate – tęskite, nes Jūsų ilgo laikotarpio rezultatas yra teigiamas. Ir šiai savaitei praėjus, jis išliks teigiamas, bei toliau augs.

Ilgo laikotarpio rezultato svarba yra vienas pagrindinių dalykų, kuriuos turi suvokti kiekvienas lažybininkas. Visuomet galvokite apie jį, ir stenkitės didinti savo ilgo laikotarpio laimėjimus – protingai ir pamažu. Pelnas ilgame laikotarpyje yra Jūsų pagrindinis tikslas, o ne pelnas šią vieną konkrečią dieną. Kaip mėgsta sakyti patyrę lažybininkai – lažybos yra maratonas, o ne sprintas. Turima omenyje, kad lažybose rezultatas pasiekiamas ilgą laiką po truputį didinant laimėjimus, o ne per kelias dienas ar iš kelių statymų.

[div class=“approved“ class2=“typo-icon“]Trečia taisyklė pralaimėjimų laikotarpiui lažybose: išlaikykite šaltą protą[/div]

Pralaimėjimų laikotarpiu geriau apsiriboti keliais vienetiniais statymais už nedideles sumas kasdien ir nerizikuoti statant didelius kombinuotus bilietus.  Supraskite, kad dabar yra laikas pristabdyti, jei nenorite prasilošti, ir išlaikykite šaltą protą, net jei tai pats sezono įkarštis. Neieškokite greitų pinigų ir užtikrintų statymų – taip tik padėsite lažybų bendrovei uždirbti, ir ištuštinsite savo kišenes. Nusiraminkite ir mąstykite blaiviai.

[div class=“approved“ class2=“typo-icon“]Ketvirta taisyklė pralaimėjimų laikotarpiui lažybose: tęskite savo analizes ir tyrimus[/div]

Profesionalūs lažybininkai nemeta visko, kai juos užklumpa nesėkmių laikotarpis. Atvirkščiai – kiekvieną savo statymą jie išanalizuoja dar kruopščiau, kiekvienam jų rasti ir ištyrinėti jie skiria dar daugiau pastangų. Kadangi sumažinote savo statymų kiekį, tam tikrai turėsite laiko. O jei nusprendėte trumpam sustoti, vistiek tai darykite – tik statymus žymėkitės sąsiuvinyje. Taip iškart pastebėsite, kada Jūsų sėkmė ims grįžti, neprarasite įgūdžių ir neatsiliksite nuo sporto įvykių.

[div class=“approved“ class2=“typo-icon“]Penkta taisyklė pralaimėjimų laikotarpiui lažybose: sekite visus savo statymus ir jų rezultatus[/div]

Tą žymėjimąsi sąsiuvinyje paminėjome ne veltui – nebūtinai tokiu būdu, bet privalote sekti savo statymus – tiek laiminčiu, tiek pralaiminčiu periodu. Tik taip pastebėsite savo strategijos privalumus ir trūkumus, imsite pastebėti tipines savo klaidas ir, galų gale, matysite ilgo laikotarpio rezultatą. Tobulėjimas be proceso analizės yra neįmanomas. Jūsų statymų istorija ne tik padės lengviau priimti sprendimus ateityje, bet ir padės Jums pastebėti, jei imsite nukrypti nuo drausmės ar per daug rizikuoti. Taip pat matysite tendencijas – pavyzdžiui, jei pralaimėjimų laikotarpis Jus užklumpa kasmet tuo pačiu metu, galite rasti tokias priežastis, kaip oro sąlygos varžybų metu, laikotarpis po žaidėjų transferų ar pan. Tuomet žinosite, kad tokiais laikotarpiais Jūsų statymų sistemą reikia koreguoti. Taigi – pirmyn užsivesti sąsiuvinį ar Excel failą, ir žymėkite visus savo statymus visose bendrovėse bei jų rezultatus.

 Taigi pinigų valdymas, savi-disciplina, rezultatų sekimas ir šaltas protas yra lažybų pelno ilgame laikotarpyje sąlyga. O ypač – per pralaimėjimų laikotarpius.

Patyrusius lažybininkus gal ir nedaug nustebinome, bet kiekvienam pradedančiąjam galime garantuoti – jei laikysite šiame straipsnyje nurodytų taisyklių ir nedarysite paminėtų klaidų, lažybose tikrai neprasilošite – nei per pralaimėjimų laikotarpius, nei niekada.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *