Kaip laimėti Daugiau/Mažiau (Over/Under) statymus?
Daugiau/Mažiau (angl. Over/Under) yra viena populiariausių lažybų statymų rūšių, ypač futbole. Tačiau kaip statyti, kad ilgame laikotarpyje jūsų Daugiau/Mažiau statymai būtų pelningi? Ką reikia žinoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis Daugiau/Mažiau siūlymus? Perskaitykite šį straipsnį, ir jūsų laimėjimai iš Over/Under tikrai padidės.
Dauguma lošėjų pradeda statyti nuo laimėtojo arba handikapo statymų, kurie orientuoti į laimėtojo ir rezultato skirtumo spėjimą. Nors Daugiau/Mažiau statyme tai nesvarbu, nereiškia, jog ši statymų rūšis mažiau vertinga. Tiesiog čia dėmesys koncetruojamas į kitus dalykus, nei laimėtojo ar handikapo statymuose. Šiame sraipsnyje ir pateiksime šiuos, mūsų ekspertų komandos per ilgametę lažybų patirtį atrastus dalykus, kurie yra svarbiausi sėkmingam Daugiau/Mažiau lošėjui ir pelno iš Daugiau/Mažiau statymų didinimui. Jei atkreipsite dėmesį į mūsų patarimus, tikrai pagerinsite savo laimėjimų procentą Over/Under statymuose.
Pastarieji rezultatai nėra tiek svarbūs, kiek manoma
Taip, dabartinė komandų forma tikrai svarbi. Tačiau ne tiek, kiek mano dauguma lažybų mėgėjų. Ypač, kai kalba eina apie lažybų bendrovių pergudravimą.
Dauguma lažybininkų, rinkdamiesi tarp Over ir Under, savo sprendimą grindžia tuo, kaip konkreti komanda žaidė pastarąsias savaites ar kelias pastarąsias varžybas. Tačiau pagalvokite logiškai – net jei komanda kelias pastarąsias varžybas įmušė daug įvarčių, ar tai tikrai pakankamas pagrindas manyti, kad taip nuolatos vyks ir toliau?
Ne, to tikrai nepakanka. Bent jau tam, kad rizikuotumėte pinigais.
Norėdami teisingai įvertinti komandos įvarčių/taškų rinkimo potencialą, turite pasikapstyti giliau, peržvelgti ilgo laikotarpio rezultatus. Tikrajį komandos rezultatyvumo profilį galėsite pamatyti tik patikrinę bent 20 paskutinių jos varžybų rezultatus, o dar geriau – ir daugiau. Žinoma, nemažai priklauso nuo sporto, lygos bei pastarųjų varžybų kiekio ir dažnumo, tačiau prieš statydami Daugiau/Mažiau, visuomet peržvelkite kiek įmanoma daugiau istorijos.
Nesakome, kad neturite atsižvelgti, kaip komandai sekasi pastaruoju metu, tačiau tik iš ilgo laikotarpio statistikos suprasite, ar dabartinis komandos rezultatyvumas yra tikrasis jos žaidimo stilius ir pastovi tendencija, ar tik atsitiktinis itin mažo/didelio rezultatyvumo laikotarpis, kuris nerodo tikrosios situacijosBūtent kelių pastarųjų varžybų rezultatai dažnai suvilioja nepatyrusius lažybininkus, ir, nepasidomėję senesne statistika, jie praranda savo pinigus. Tuo tarpu patyrę statytojai, prieš rinkdamiesi Over ar Under, visuomet išsiaiškina tikrąją padėtį.
Įvertinkite rezultatyvumą namuose ir išvykoje
Dažnai rinkdamiesi tarp Under ir Over, lažybininkai įvertina bendrą komandos formą ir rezultaytvumo potencialą, tačiau užmiršta, kad reikia atsižvelgti į formos skirtumus namų aikštėje ir išvykoje.
Peržvelkite bet kurios Europos šalies lygos rezultatus, ir pamatysite, kad tikrai egzistuoja skirtingos rezultatyvumo tendencijos namuose ir išvykoje. Kai kurios komandos yra rezultatyvesnės namų aikštėje nei išvykoje, o kitos – atvirkščiai.
Netikite? Štai pavyzdys. 2010/2011 Anglijos Premier lygoje Blackburn rezultatas namuose buvo Under 2.5 net 13-koje iš 19-kos rungtynių. Tačiau išvykoje šis klubas Under 2.5 turėjo tik šešerias rungtynes iš 19-kos. Tame pačiame sezone Fulham žaidė atvirkščiai: namuose Under 2.5 sužaidė 8 iš 19, o išvykoje – net 13 kartų.
Taigi patarimas aiškus – vertindami Daugiau/Mažiau tendencijas, atsižvelkite ir į tai, kur bus žaidžiama, ir koks yra kiekvieno iš varžovų rezultatyvumo potencialas namuose bei išvykoje.
Peržvelkite visus rezultatus atskirai, o ne jų vidurkius
Kita dažnai daroma klaida – prognozuojant konkrečių varžybų Over/Under, atsižvelgiama į rezultatyvumo vidurkius.
Vidurkiai yra puikus statistikos rodiklis, kai analizuojama itin didelė rezultatų imtis, nes tuomet dėl didelio duomenų kiekio sumažėja arb net visai eliminuojama netipinių rezultatų daroma įtaka vidurkio reikšmei. Tačiau kai vertinami 15 ar 20 varžybų rezultatai, net ir vienas netipinis rezultatas gali labai iškraipyti vidurkį.
Turintiems mažiau statistikos žinių, padės toks pavyzdys.
Tarkime, Chelsea namuose sužaidė 15 rungtynių, kuriose iš viso buvo įmušti 45 įvarčiai. Taigi vidurkis – 3 įvarčiai per rungtynes. Tiek už Over, tiek už Under koeficientas vienodas. Turbūt renkatės Over 2.5?
Tačiau atidėję vidurkį į šalį, ir peržvelgę visų 15 rungtynių rezultatus atskirai, pamatytume, kad dvejos iš jų buvo itin rezultatyvios, pavyzdžiui, 4-2 ir 5-1, iš viso – net 12 įvarčių per dvejas rungtynes. Šie du rezultatai labai iškraipė bendrą vidurkį, kuris, atmetus juos, iš tikro būtų tik 2,53 įvarčio per rungtynes. Ar vis dar statytumėte už Over?
Kas iš pradžių atrodė tikrai puiki proga pastatyti už Over 2.5, staiga tapo visai nekokiu pasirinkimu…
Taigi nors vidurkiai gali padėti pastebėti tendencijas dideliuose rezultatų kiekiuose, analizuojant keliasdešimt pastarųjų rungtynių geriau peržvelgti visų jų rezultatus atskirai. Atmeskite netipinius, retai pasitaikančius rezultatus, tokius kaip 4-2 ir 5-1 mūsų Chelsea pavyzdyje, ir spręskite apie komandos rezultatyvumo potencialą iš likusiųjų.
Rinkitės tradicinius Over/Under dydžius
Nereikia išradinėti dviračio. Statykite Daugiau/Mažiau nei tradiciniai 2.5 įvarčio futbole, 5 arba 5.5 – ledo ritulyje ir t.t. Čia rasite daugiausiai vertės – tai įrodytas faktas.
Žinoma, Jūsų lažybų bendrovė gali siūlyti koeficientą 5.00 už Over 4.5, tačiau didelis koeficientas nereiškia didelės vertės, nes pagrįstą statistika ir sveiku protu tokį statymą rasite retai. Jei jau atradote tokią galimybę, tai statykite, tačiau nereikia jų ieškoti nuolatos ir tikėtis, kad tai pelninga strategija.
Mūsų patarimas būtų susikoncentruoti į tradicinius Over/Under dydžius – Jūsų rezultatai, jei pasikliausite kruopščia analize, o ne nuojauta, bus daug pastovesni.
Rezultatyvumo potencialas – tai ne tik įvarčiai/taškai
Kaip minėjome, analizuoti rezultatus, ir kuo ilgesnio laikotarpio, būtina. Tačiau jei tikrai norite padidinti pelną iš Over/Under statymų, turite nepamiršti ir kitos statistikos.
Tikrasis komandos rezultatyvumo potencialas ir dabartinė forma atsiskleidžia tik pažvelgus giliau, nei jos įvarčių skaičius. Susidarykite savo analizės procesą, į kurį įeitų ir daugiau statistinių rodiklių. Pavyzdžiui: bandymų įmušti kiekis per varžybas, atremtų įvarčių skaičius, santykis tarp sėkmingų ir nesėkmingų atakų ir pan. Tai itin svarbu futbole, kur net ir visą laiką tuo pat stiliumi žaidžiančių komandų įvarčių kiekis per vienerias varžybas gali stipriai svyruoti.
Be to, didžioji dalis lažybininkų neatsižvelgia į kitokią statistiką nei rezultatyvumo, o lažybų bendrovės daugiausiai ir koreguoja savo koeficientus pagal jų statymus. Todėl turėdami gilesnį rezultatyvumo potencialo supratimą ir atlikinėdami platesnes analizes, Jūs įgysite pranašumą, kuris padės pliusinti dažniau.
Peržiūrėkite tarpusavio mačus
Norint prognozuoti, kiek įvarčių bus įmušta konkrečių komandų susitikime, būtinai peržiūrėkite, kas vyko, kai šios komandos susitiko aikštėje praeityje.
Gana dažnai nustebsite. Pavyzdžiui, futbole neretai aptiksite tokių komandų, kurios žaisdamos savo nacionalinėse lygose pasižymi nerezultatyvumu ir kieta gynyba, o kai susitinka tarpusavyje – žaidžia atvirai, daug atakuoja ir dėl to jų susitikimų rezultatyvumas nuolat būna itin aukštas.
Svarbu nežiūrėti į per daug seną istoriją – užteks pastarųjų 2-3 sezonų.
Ir atvirkščiai – per mažas tarpusavio susitikimų kiekis irgi nieko gero neduoda. Reikšmingai analizei reikia bent 3 tokių susitikimų statistikos.
Išvadas darykite protingai. Pavyzdžiui, jei paskiausias dviejų komandų susitikimas baigėsi net penkiais įvarčiais – nepameskite galvos, tai tik vienos varžybos. Peržiūrėkite, kas vyko šioms komandoms susitikus seniau.
Tačiau jei matote, pavyzdžiui, kad dvi komandos sužaidė Over 2.5 visuose 4 pastaruosiuose savo tarpusavio susitikimuose per 2 pastaruosius sezonus – tai jau daug pasakantis analizės rezultatas.
Turėkite omenyje konkrečią situaciją
Situacinė analizė – lažybų profesionalų „arkliukas”. Dažnai būtent ši bendrojo komandų rezultatyvumo nustatymo dalis padeda jiems laimėti.
Situacinei analizei reikalingas itin geras konkrečios sporto šakos, lygos ir analizuojamų komandų supratimas, pažinimas bei nemaža lažybų patirtis. Tačiau visa tai atsiperka itin dideliais laimėjimais.
Taigi – norėdami suprasti dabartinę situaciją komandose, ištirkite, kaip jos elgėsi panašiose situacijose praeityje.
Kai analizuojama komanda yra aiškiai silpnesnė pusė ir žaidžiama išvykoje – ar ji žaidžia rezultatyviau, ar koncentruojasi tik į gynybą? Kai namuose priimami patys stipriausi varžovai, lygos lyderiai – ar Jūsų analizuojama komanda vistiek stengiasi pelnyti įvarčių, ar tik ištraukti varžybas ir pralaimėti kuo mažesniu skirtumu?
Situacinei analizei nepakanka vien tik konkrečių susitinkančių komandų tyrimo. Turite galvoti ir lygos mastu – pavyzdžiui, ar šioje lygoje įmušama daugiau įvarčių sezono pradžioje, o gal kaip tik pabaigoje?
Jei atliksite ir situacinę būsimo dviejų komandų susitikimo analizę, turėsite duomenų, apie kuriuos didžioji dalis besilažinančių už tas varžybas net nenumanys. Ar bereikia sakyti, kad tuomet ir Jūsų statymas bus arčiau tiesos bei turėsite daug daugiau šansų laimėti?
Dabar žinote apie Daugiau/Mažiau sporto lažybas tiek, kad galėtumėte visuomet išsirinkti vertingiausius statymus. Sėkmės!
Komentarų: 5