Mokamos sporto prognozės: ką reikia žinoti

Mokamos sporto prognozės lažyboms – patogi ir naudinga paslauga lažybų mėgėjams. Tačiau tai taip pat yra didelis ir gana konkurencingas verslas, kuris, kaip ir kiti, turi savo pranašumų ir trūkumų. Todėl yra nemažai dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš pirkdami lažybų prognozes. Mes padėsime – šiame straipsnyje aptarsime mokamų lažybų prognozių paslaugą, jos teikimo principą, pamokysime, kaip atsirinkti prognozių pardavėjus ir parekomenduosime mūsų atrinktus patikimus mokamų sporto prognozių tinklalapius.

Kas yra mokamos sporto prognozės ir kam jos reikalingos

Mokamos sporto prognozės (angl. paid picks, premium sports picks, paid sports handicapping) yra paslauga lažybų mėgėjams, kai už tam tikrą sutartą mokestį jiems pateikiami nurodymai už ką, kaip, kada, o kartais ir kur bei kiek pastatyti. Šią paslaugą paprastai teikia žmonės, kurie turi gilias žinias ir patirtį konkrečios sporto šakos, matematikos ir statistikos srityse. Dažnai tai yra buvę lažybų bendrovių arba sporto industrijos darbuotojai, kurie matė ir supranta, kaip veikia lažybų verslas „iš vidaus“. Taip pat vis dažniau tokias prognozes sudarinėja specialios kompiuterinės programos, gebančios per trumpą laiką apdoroti milijonus siūlomų statymų ir, remiantis praeities duomenimis bei statiskos dėsniais,  greitai atrinkti aukšto patikimumo prognozes.

Paprastai sporto prognozės parduodamos mokant už tam tikrą laikotarpį (pavyzdžiui, 5$ už savaitę) arba, rečiau, už konkretų prognozių kiekį (pavyzdžiui, 10$ už 10 prognozių). Dauguma lažybų prognozių pardavėjų suteikia savo prognozėms pinigų grąžinimo garantiją – t.y. jei naudodamiesi jų prognozėmis per tam tikrą laikotarpį neturėsite pelno, bus grąžinti sumokėti pinigai arba tam tikra laiką gausite prognozes nemokamai. Taigi mokamų sporto prognozių sudarytojai ir pardavėjai suinteresuoti, kad jų prognozės būtų kuo tikslesnės, nes kuo daugiau ir dažniau jų pirkėjai laimi, tuo didesnė tikimybė, kad jie ir toliau pirks prognozes.

Mokamų sporto prognozių nauda ir trūkumai

Mokamos sporto prognozės gali padėti pralaiminčiam arba „ant savų“ lošiančiam lažybininkui pradėti laimėti. Visų pirma todėl, kad dauguma mokamų lažybų prognozių sudarytojų turi daugiau matematinių/statistinių žinių, patirties lažybose bei konkretaus sporto išmanymo nei vidutinis statistinis lažybininkas. Taip pat, naudojantis tokiomis prognozėmis, galima sutaupyti daug laiko, kurį turėtumėte praleisti analizuodamas sporto rungtynių rezultatus, stebėdamas rungtynes, ieškodamas geriausių statymų, lygindamas skirtingų lažybų kontorų siūlymus ir t.t. Visų šių dalykų daryti nereikės – tereikės pastatyti už tą, už ką nurodys prognozės pardavėjas.

Tačiau turite suprasti, kad naudodamasis mokamomis prognozėmis, minėtų žinių bei įgūdžių ir neįgysite, kadangi tai įgaunama su patirtimi, kuri ateina pačiam atliekant visą analizavimo ir statymo paieškos procesą. Taip pat, lažybų prognozių pardavėjas dažniausiai neatskleis savo naudojamos sistemos, jis tik pateiks pagal ją atrinktus statymus. Taigi, Jūs laimėsite, tačiau netobulėsite pats. Jei norite šio trūkumo išvengti, vis tiek teks „dirbti“ – gavus mokamas prognozes bandyti suvokti, kodėl ir kaip būtent jos buvo atrinktos.

Mokamų sporto prognozių kaina

Pasižvalgę po mokamų sporto prognozių tinklalapius, pamatysite, kad prognozės pardavinėjamos labai skirtingomis kainomis – nuo kelių dolerių už vienos savaitės, iki šimtų dolerių už vienos dienos prognozes. Ši kaina tikrai neparodo prognozių patikimumo – tai tiesiog subjektyvi vertė, kurią nustato prognozių sudarytojai už savo „darbą“. Žinomi prognozuotojai, ypač praeityje buvę garsūs sportininkai ar sporto žurnalistai mėgsta pasididinti kainas vien dėl to, kad jie yra populiarūs – jie yra tarsi prognozių rinkos „žvaigždės“, todėl nori, kad primokėtume už jų „prekinį ženklą“. Todėl niekada nesirinkite mokamų prognozių pardavėjo vien tik pagal kainą.

Mokamų sporto prognozių pavojai

Rinktis kur pirkti mokamas prognozes reikia itin atsargiai, nes, kaip ir kituose versluose, taip ir šiame, yra nesąžiningų pardavėjų. Patys paprasčiausi – tai perpardavėjai, kurie nusiperka prognozes iš tikrų prognozuotojų, sumokėdami už kuo ilgesnį laikotarpį, kad kuo daugiau sutaupytų, ir po to pardavinėja šias prognozes su antkainiu. Pirkėjai, pirkdami prognozes iš tokių perpardavėjų, nenukečia tiesiogiai, tačiau permoka už prognozes, kurios pas originalų jų pardavėją yra pigesnės.

Kita didelė prognozių pardavėjų-sukčių grupė yra tie, kurie tik apsimeta žinovais ir ekspertais, tačiau jų prognozės nebūna kuo nors išskirtinės. Vienintelė paguoda, jei pataikėte nusipirkti tokias prognozes yra ta, kad gana greitai pastebėsite, kad tai tokios pat prognozės, kokias galėtumėte sudarinėti ir Jūs pats, ir tai supratę, daugiau jų nepirksite.

Trečias būdas, kaip veikia mokamų prognozių teikėjai-sukčiai, yra skirtingų prognozių siuntimas visiems pirkėjams. Dalis jų laimės, dalis – pralaimės. Tie, kurie gaus pralaimėsiančias prognozes, nepratęs pirkimo, tačiau tie, kurie laimės, o ypač kurie laimės kelis kartus iš eilės (statistiškai tokių bus nedaug, bet visgi bus), gali patikėti, kad rado patikimą profesionalių prognozių pardavėją, ir, pavyzdžiui, užsisakys prognozių iškart metams. Tačiau tokius pardavėjus galima pamėginti atskirti – paprastai jie siūlo įsigyti prognozes tik dviem variantais – vienai ar kelioms dienoms gana pigiai,  bei visiems metams ar kitokiam gana ilgam laikotarpiui – jau už gana nemažą sumą. Tarpinio varianto, tarkime, už mėnesį, ar ketvirtį, nesiūloma, nes tai jiems mažiau apsimoka. Šie sukčiai nori ištraukti kuo didesnę sumą nuo kiekvieno vartotojo, kuris gavo kelias iš eilės laiminčias prognozes.

Na ir žinoma, internete pilna ir tokių tinklalapių, kurie siūlo mokamas prognozes, už kurias sumokėję, niekada nieko negaunate. Tai patys kenksmingiausi apgavikai.

Visi paminėti pavojai dažnai atgraso lažybininkus pirkti mokamas sporto prognozes, nes jie bijo rizikuoti savo pinigais. Tačiau – galime Jus nudžiunginti, tereikia žinoti kelis paprastus dalykus, kad galėtumėte patys lengvai atskirti sukčius nuo patikimų prognozių pardavėjų. O jei nenorite to daryti patys – šio puslapio apačioje pateikiame mūsų atrinktus ir patikrintus mokamų sporto prognozių teikėjus.

Mokamų sporto prognozių paieška ir atsirinkimas

Kaip ir daugumos dalykų internete, mokamų sporto prognozių teikėjų tenka ieškoti paieškos sistemose, dažniausiai Google. Atradę Jus dominantį prognozių pardavėją, pirmiausia atkreipkite dėmesį į jo tinklalapį – ar jis atrodo profesionaliai, pateikiama išsami informacija, kontaktai (geriausia – ir telefonas, ne tik el.paštas). Sukčiai dažniausiai nesivargina kurti sudėtingo, informatyvaus tinklalapio, nes tai reikalauja laiko, žinių, investicijų ir darbo bei pastangų. Taip pat būtinai šį rastą pardavėją „pragooglinkite“ – jei tai sukčius, būtinai kokiame nors interneto forume, tinklalapyje ar komentaruose nukentėję pirkėjai bus apie tai parašę.

Antras geras požymis – jei prognozių pardavėjas pateikia savo prognozių rezultatus ir statistiką. Ir ne praeito sezono, o ir vakardienos, užvakaradienos ir t.t.

Trečias patikimumo rodiklis – konkretaus asmens, sudarinėjančio prognozes, vardas ir pavardė. Žinoma, reiktų paieškoti informacijos apie jį Google, Wikipedia tinklalapyje. Jei tai realus žmogus su realia biografija ir pasiekimais – maža tikimybė, kad jis bus apgavikas, nes šie paprastai neviešina savo asmenybių.

Patikimi pardavėjai paprastai suteikia ir pinigų grąžinimo garantiją – konkrečiam laikotarpiui, arba konkrečiam prognozių kiekiui. Jie taip pat dažnai pateikia ir nemokamas prognozes, kad galėtumėte įsitikinti jų pelningumu, prieš pirkdami.

Galų gale, prieš apmokėdami atkreipkite dėmesį, ar pardavėjas yra sertifikuotas mokėjimų sistemoje, kuria naudojasi, pavyzdžiui, Paypal ar Moneybookers.

Kuo daugiau minėtų požymių pamatysite savo išsirinktame tinklalapyje, tuo daugiau šansų, kad nusipirksite tikras, profesionalias sporto prognozes.

Rekomenduojami mokamų sporto prognozių tinklalapiai

Žemiau surašyti patikimi, aukšto pelningumo mokamų prognozių pardavėjai.

Norite išbandyti mokamas lažybų prognozes? Siūlome kruopščiai atrinktus ir patikrintus mokamų prognozių paslaugų teikėjus.

Klausimus ir pasiūlymus prašome pateikti komentaruose – būtinai atsakysime!

Komentarų: 4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *